2.29.2008

Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden Hande Yener, Ankaralı hayranlarını performansıyla kendine hayran bıraktı.

Ankara gece hayatının önemli mekanlarından Saklıkent’te sahneye çıkan ünlü sanatçıya hayranları yoğun ilgi gösterdi. Mekanı tıklım tıklım dolduran gençler, Yener’in şarkılarıyla eğlencenin tadını çıkarttı.

BAŞKENTLİ HAYRAN KALDI

Şarkılarıyla olduğu kadar özel hayatı ve giyim tarzıyla da dikkat çeken şarkıcı, yine ilginç bir kıyafetle hayranlarının karşısına çıkmıştı. Siyah mini şortu, eski görünümlü beyaz çorapları ve topuklu pembe ayakkabılarıyla sahneye çıkan Yener, başkentli gençleri mest etti.

Power tuhaflıklar

Onur Baştürk'ün Hande Yener!in powertuk müzik ödülleri yarışması için yaptığı yorum;

Peki ya Hande Yener’in 2007’de bir albüm çıkardığı halde en iyi albüm ve en iyi kadın şarkıcı kategorilerine hiçbir şekilde girememesi nasıl açıklanabilir?

Yoksa Hande Yener PowerTurk’ün yasaklısı da haberimiz mi yok?

Oysa geçen yıl ödül almış ve sahnede dansçılarıyla zıp zıp zıplamıştı Yener.

2.19.2008

İstanbul Fm Müzik Anketi

Hande Yener - Yalan Olmasın 25 numara
Kemal Dogulu - 1 Yerde 15 numara

Oy vermek için

http://www.istanbulfm.com.tr/muzik/top-lists

Hande Başka Bir Boyutta!

Akmerkez Vakkorama'nın müdürü Turgut Reyhan'ın, bir röportajı sırasında "Ekrandaki ünlülerin kıyafetlerini nasıl buluyorsunuz?" sorusuna verdiği cvp:


Hande başka bir boyutta

Ekrandaki ünlülerin kıyafetlerini nasıl buluyorsunuz?

Sıradanlık var ama bunların arasından tek ayırabildiğim kişi Hande Yener. Çünkü uç noktaya gelebilmek adına çok büyük bir risk aldı. Bugün Cher ya da Madonna da jartiyerli bir çorap üzerinde de basit bir büstiyerle sahneye çıkıyor. Bunu moda haline getirebildiler. Eleştiriler olabilir ama Hande sıradanlığından sıyrılmış farklı bir boyutta, tuvaletlerin tarzıyla örtüşmediğinin farkında bilinçli bir seçim yapıyor. Bana göre çok doğru bir çizgide.

2.18.2008

Hani Hande Yener?

Hani Hande Yener?

Yüksek müsaadenizle bugün müzikten gidiyoruz. Şimdi de konumuz yarın akşamki 'Powerturk Müzik Ödülleri'. Kral TV Müzik Ödülleri faciasını göz önünde bulundurursak, Powerturk'ü tek geçmeliyiz. Fakat neden 2007'ye damgasını vuran Hande Yener'i es geçtiler anlayamadım. Beğenelim, beğenmeyelim yine de geçen sene her yerde Hande çalmadı mı? O zaman neden 'En İyi Kadın Sanatçı' kategorisinde yok! Neden Romeo 'En İyi Şarkı' adaylarından değil. Ayrıca 'En İyi Düet'te Levent Yüksel-Özge Fışkın'dan 'Unutulurmuş' niçin unutulmuş? Anlamış değilim. Yine de Powerturk'ün internet sitesine girip oylama yaptım tabii, işte adaylar arasından seçtiklerim.
* En İyi Çıkış Yapan: Sıla
* En İyi Kadın: Şebnem Ferah
* En İyi Erkek: Yalın* En İyi Grup: Gripin
* En İyi Albüm: Yalın/ Herşey Sensin
* En İyi Konser: Şebnem Ferah/ Bostancı Gösteri Merkezi
* En İyi Şarkı: Yalın/Herşey Sensin
* En İyi Düet: Gripin-Emre Aydın/ Sensiz İstanbul'a Düşmanım
Bakalım ne kadar tutturabileceğim. Yarın akşam göreceğiz.
AYŞE ÖZYILMAZEL

2.17.2008

Hande Yener Beyaz Show'a Gelsin

Beyaz Show'un başlatmış olduğu Kim Beyaz Show'a gelsin anketinde pikniktube üyelerinin yolladıkları forumda en çok Beyaz Show'a gelmesi istenilen sanatçılar arasında Hande Yener de bulunmakta

Hande Yener'e bu önemli oylamada destek olmalıyız.

http://www.pikniktube.com/beyazshow_konuk.asp?sbg_t=1

Hande Yener ve Sevgililer Günü Konseri


Ünlü şarkıcı Hande Yener Bursalı hayranlarına 'Sevgililer Günü' için muhteşem bir konser verdi. Uludağ Yolu'nda bulunan Ayçi Kulüp'te sahne alan Hande Yener, gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye çıktı. Eski albümlerindeki şarkılarıyla konsere başlayan Yener, sahne performansı ve giydiği elbisesiyle dikkat çekti.

Ünlü popçunun söylediği hareketli şarkılara bir dans grubu da eşlik etti. Hande Yener son günlerin beğenilen "Bir Yerde" adlı parçasını geceye katılanlarla birlikte söyledi. Kadir Doğulu'nun ağabeyi Kemal Doğulu'da Hande Yener'i dinleyenler arasındaydı. Konsere gelen çiftler Yener'in bir birinden güzel şarkılarıyla coştu. Genç çiftlere unutulmaz bir gece yaşatan Yener iki saat sahnede kaldı.

2.16.2008

Değişime Devam
Müziğinde yaptığı değişiklikten sonra çok kötüeleştiriler aldığını hatırlatan Hande Yener, "Elektronik müzik aslaölmez. Yeni albümümde müziğimin değiştiği daha çok hissedilecek" dedi.

Geçtiğimiz yıl hem görüntüsünü, hem de müzik tarzını değiştirdiği 'Nasıl Delirdim' adlı albümü ile çok tartışılan Hande Yener, yeni projesi için kolları sıvadı.
SORMAK İSTEDİM

'Romeo' ve 'Kibir' adlı şarkılarıyla adından söz ettiren Yener; bu yıl ülkemizi Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil etmeye hazırlanan 'Mor ve Ötesi' grubunun solisti Harun Tekin'den iki şarkı sözü aldı. Hande Yener, "Hiç kimse ile bir çalışmaları olmadığını çok iyi bildiğim halde arayıp sormak istedim. Çok samimi karşılandım ve birbirinden güzel iki şarkı aldım. Şimdi bu şarkıların müzikleri yapılıyor" dedi. Elektronik müzikte kararlı olduğunu vurgulayan Hande Yener, şunları söyledi:

SEVECEKLER

"İnsanlar 'Nasıl Delirdim'i nasıl sevdilerse yeni albümümü de sevip, sahiplenecek. Erol Temizel'le birlikte güzel şarkılar hazırlıyoruz. Benim de sözlerini yazdığım pek çok şarkıya yer vereceğiz."

SABAH-GUNAYDIN15.02.2008

-------------------

ELEKTRO-STAR HANDE YENER ŞİMDİ DE ROCK MÜZİĞE Mİ MERAK SALDI? HANDE YENİ ALBÜMÜ İÇİN HANGİ ROCKÇIDAN İKİ TANE ŞARKI ALDI?

Tarzını yenilemeyi seven Hande Yener son iki albümünde elektronik müziği zirveye taşıdıktan sonra tarzında yenilenmeye gidiyor…

Yine elektronik müzikten vazgeçmeyecek olan Hande bu kez müziğine rock alt yapılar da katarak yeni bir tarz elde etme uğraşında… Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin’den iki tane beste alan Hande Yener yeni albümünde kendi bestelerine de ağırlık vermeyi planlıyor…

sobeledik.com

-------------------

“ROMEO” VE “KİBİR” ŞARKILARIYLA YAZ AYLARINA DAMGASINI VURAN HANDE YENER YENİ ALBÜMÜ İÇİN STÜDYO ÇALIŞMALARINA BAŞLADI!.. HAYRANLARININ KARŞISINA YİNE FARKLI BİR TARZDA ÇIKACAĞINI SÖYLEYEN YENER, “BU ALBÜMDE HERKES BENİ DAHA İYİ TANIYACAK!” DEDİ!..

Müziğinde, kıyafetlerinde yaptığı değişikler ile 2007'ye damgasını vuran ve 'Nasıl Delirdim' albümü ile büyük beğeni toplayan Hande Yener yeni albüm hazırlığında. 'Romeo', 'Kibir' gibi şarkıları ile müzik yarışında birinciliğini hiç kimseye kaptırmayan Hande Yener, yeni albüm çalışmasını da usta müzisyen Erol Temizel ile yapıyor.

Sevenlerine büyük sürprizler hazırladığını söyleyen Hande Yener, bu albüm de Eurovision Şarkı Yarışması'na gitmeye hazırlanan 'Mor ve Ötesi' gurubunun solisti Harun Tekin'den de iki şarkı sözü aldı. Hande Yener, "Hiç kimse ile bir çalışmaları olmadığını çok iyi bildiğim halde arayıp sormak istedim. Çok samimi karşılandım ve birbirinden güzel iki şarkı sözü aldım. Ve bu iki muhteşem sözler ,Erol Temizel tarafından bestelendi.Umuyorum bu yeni tarzım da sevilecek dedi.

'Nasıl Delirdim' albümünde olduğu gibi bu albüm de kendi sözlerini yazdığı şarkılara yer verecek olan Hande Yener, şu sıralar konserler dışında bütün zamanını stüdyo da geçiriyor. Yine iddialı bir albüm hazırladıklarını söyleyen Hande Yener, beni bu albümle herkes daha iyi tanıyacak. Bugüne kadar ki kariyer birikimim ve hayata olan bakış açım, bu albümde sözlerle müziklerle açıkça ortada olacak dedi ve soundu içinde yenilikler yaptıklarını sözlerine ekledi...


2.13.2008

Studio Live - 29 Mart

Hande Yener
tarih : 29.03.2008 22:00:00
mekan : Studio Live

bilet fiyatları
1.Kategori: 39,00 YTL

ön bilgi

- 18 yaş sınırı vardır.
- Kapı açılış saati 22:00
- Organizatör bilet fiyatlarını değiştirme hakkını saklı tutar.
- Hande Yener Saat 24.00'den sonra sahne alacaktır
http://www.biletix.com/event.htm?id=JSL57

2.09.2008

Aşkın gücü

Aşkın Gücü
Ben aşık olunca
Bitti denen sonsuz aşk yeniden başlar
Ben aşık olunca
Ay hiç dinlenmez
Gökteki ışıklar açılır
İyiler kazanır
Mutlu son başlar
Kollarım açılır
Sokağa fırlar
Kör bir ruh kaybolur
İki göz bulur
Gözleri açılır
Tanrıyı anlar
Bitince bitti
Gidince gelmeyecek san
Aşkın gücü bu
İstersen sahteye kuşan
Yeniden başlar

söz: hande yener-boaz aldujeli
müzik: erol temizel

TEMA Vakfı “2/B Arazileri Satılmasın”

“2/B Arazilerinin Satılmaması ve 2/B’lerin Tekrar Yaşanmaması İçin Yasal Önlem Alınsın !”

AKP, 2003 yılında 25 milyar dolar gelir elde edileceğini ileri sürerek kamuoyunda kısaca 2/B orman arazilerinin satışı olarak bilinen konuyu gündeme getirmiş, bu girişim TEMA Vakfı’nın da içinde bulunduğu Ormanlarımıza Sahip Çıkalım Birliği’nin önderliğinde yapılan çalışmalar, kamuoyunun tepkisi ve 10’ncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in veto kararı ile engellenmişti. Ancak, AKP seçim bildirgesinde de yer verdiği 2/B orman arazilerinin satışını, kapsamını daha da genişleterek yeniden gündeme getiriyor. Çevre ve Orman Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı bu konudaki teknik çalışmaları başlattı.

Hepimizin geleceğini etkileyen orman doğal varlığımızın tehlikede olduğunu görüyor ve bunun önlenmesinde bizlerin kararına da ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle TEMA Vakfı olarak, Türkiye genelinde görev yapan 555 Temsilcimiz ile Gönüllü Sorumlumuz ve 326 bini aşkın gönüllümüz ile http://www.tema.org.tr/2B adresli web sitemizde “2/B Arazileri Satılmasın” İmza Kampanyası başlattığımızı duyuruyoruz.
TEMA Vakfı, 2/B arazilerinin satışı ile ilgili uygulamanın kesinlikle karşısındadır. Giderek ekolojik, ekonomik ve toplumsal bir soruna dönüşen konunun çözülmesi zorunludur, ancak “satış” doğru yöntem değildir.

2/B arazilerinde satış kesinlikle düşünülmemelidir. Ecrimisil (Kamu mallarını herhangi bir izin almaksızın veya arada sözleşmesel bir ilişki olmaksızın kullanan kişilere Türk Hukukunda fuzuli şagil (haksız kullanıcı); bu kullanıcılardan alınan ücrete de “ecrimisil” denilmektedir.) uygulamasına derhal başlanmalıdır. Toplu yerleşim alanı haline gelmiş/kentleşmiş yerlerdeki insanlar sokağa atılamaz, fakat orman içinde tek veya siteler halinde yapılaşmalar, mevcut yasalar gereği kesinlikle yıkılarak orman haline dönüştürülmelidir. Kentleşen alanlarda ise medeni hukukumuzdaki mülkiyet kavramında yeni düzenlemelere gidilerek satış dışı çözüm oluşturulmalıdır.

Siyasal iktidarlar dört yıl vadelidir, iktidara gelmek için yakılmasına, talan edilmesine göz yumulan doğal ormanlarımızın yerine gelmesi ise mümkün değildir. TEMA Vakfı, Sayın TBMM Başkanı, Sayın Başbakan ve Milletvekillerini kamuoyunun sesine kulak vermeye ve ilişikte sunulan TEMA Vakfı’nın tespit ve çözüm önerilerini dikkate almaya davet etmektedir.

http://www.tema.org.tr/2B/

2.07.2008

Fırtına Öncesi Sessizlik

UZUN SÜREDİR ORTALARDA GÖRÜNMEYEN HANDE YENER'İN, YENİ ALBÜM İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIĞI ÖĞRENİLDİ...

Müzik dünyasının sevilen seslerinden Hande Yener, uzun bir süredir pek fazla ortalarda görünmüyor. Yoğun bir konser maratonu içinde olan Hande, şu sıralar eskiye oranla magazinden daha uzak duruyor.

22 Şubat’ta Ankara Saklıkent’te çıkacak olan Hande’nin, bir yandan yeni albümü için çalışmalar yaparken, bir yandan da il il gezerek sevenleriyle buluşmaya devam edeceği öğrenildi.

Yeni albümü hakkında şimdilik bir şey söylemeyen Hande Yener’in, sevenlerine çok güzel sürprizleri olduğu tahmin ediliyor!..

Future Dergisi HY Haberleri

Yeni albümünü çıkaran Ayça ile yapılan röpörtaj'ın bir kısmı :

--Dinlemekten hoşlandığınız albümler var mı?

Tarkan'ı herzaman dinlerim.Birde Hande Yener,onun dışında kimseyi dinlemiyorum.Club tarzı ise en sevdiğim tarz.

----------------------------------------------------------------------------

Dergi'nin sanatçılar ile ilgili haberler bölümün de Hande ile ilgili şöyle bir bölüm var ;

-- Hande Yener ; ''Bu yıl evlenemezsem gene evde kalacağım'' deyip,sevgilisini kolundan tuttuğu gibi yeni yıl tatilinin bittiği dakika en yakındaki Evlendirme Dairesi'ne götürecek.

2.04.2008

Bu kıyafeti kimse çözemedi (Hürriyet Gazetesi)Hande Yener, önceki akşam Beyoğlu'ndaki Studio Live adlı mekanda sahneye çıktı.Şarkılarıyla sevenlerini coşturan sanatçı, sahne kostümüyle de dikkat çekti. Yener, kalın çorap üzerine giydiği yarı korse, yarı body, yarı mayo şeklindeki sıra dışı kıyafetiyle izleyicileri şaşırttı. Mekanda bulunan hiçkimse de bu ilginç kıyafete bir isim veremedi, tarzın adını koyamadı!


Hürriyet Gazetesi / 04.02.2008

Bu kıyafeti kimse çözemedi (Güneş Gazetesi)

Hande Yener, Beyoğlu'ndaki bir barda sahneye mayo ile çıktı. Şarkılarıyla müşterilere unutulmaz bir gece yaşatan Hande Yener, giydiği seksi kıyafetle ilgi odağı oldu. İç çamaşırı ve mayo karışımı kıyafetiyle şarkılarını seslendiren Hande'yi görenler 'Yaz mevsimini erkenden getirmiş!'demekten kendilerini alamadılar.

Güneş Gazetesi / 04.02.2008

2.03.2008

HİPNOZUM

HİPNOZUM